• Lukt het zaterdag om ook een topploeg te verslaan op de Bree-Oost?

  • Speelronde 23 in de Derde Divisie A staat voor de deur en opnieuw wacht Scherpenzeel een duel van formaat. Op Sportpark De Bree-Oost komt zaterdagmiddag het verrassend sterke Staphorst op bezoek, de huidige nummer vier van de ranglijst. Een affiche tussen twee promovendi die dit seizoen laten zien dat ze uitstekend mee kunnen komen op dit niveau.

     

    Net als vorig jaar is Scherpenzeel uitstekend uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Koen Janssen pakte in de laatste drie wedstrijden de volle buit. Harkemase Boys (2-1), TEC (1-3) en Excelsior’31 (0-1) werden stuk voor stuk verslagen. Dat waren niet alleen knappe uitslagen, maar vooral ook cruciale zeges op directe concurrenten.
     
    De Blauwwitten spelen verzorgd, herkenbaar voetbal en treden op als een hecht collectief. Bovendien beschikt Scherpenzeel over meerdere spelers die met een individuele actie een wedstrijd kunnen openbreken. Ook defensief staat het de laatste weken als een huis: minder tegentreffers, meer controle, meer rust.
     
    Pijnlijke uitnederlaag
    Toch zal niemand in Scherpenzeel de uitwedstrijd in speelronde 6 zijn vergeten. In Staphorst werd het een teleurstellende 5-1 nederlaag. Nadat Lars Rebergen in de 78e minuut de aansluitingstreffer maakte (2-1), ging Scherpenzeel vol voor de gelijkmaker. Dat pakte verkeerd uit: binnen zes minuten counterde Staphorst drie keer raak. Grote man was Sam Crowther, die een hattrick noteerde. Die wedstrijd zal zaterdag ongetwijfeld in de hoofden meespelen, al is de verwachting dat het duel dit keer een heel ander karakter krijgt.
     
    Sterke promovendus, stroef 2026
    Staphorst kende als promovendus een indrukwekkende eerste seizoenshelft en pakte zelfs de koppositie. In 2026 verloopt het echter wat wisselvalliger. Van de vier wedstrijden dit kalenderjaar werd er gewonnen van TEC (0-1), gelijkgespeeld tegen Urk (2-2) en verloren van Harkemase Boys (0-1). Afgelopen weekend volgde een verrassende 3-2 nederlaag tegen Hercules. Staphorst blijft een gevaarlijke opponent, maar de absolute topvorm van voor de winter lijkt iets afgenomen.
     
    Verrassen
    Zaterdag treffen twee ploegen elkaar die als promovendus boven verwachting presteren. Scherpenzeel maakt dit seizoen zijn debuut in de Derde Divisie, terwijl Staphorst meer ervaren is en al jaren meedraait in de bovenste regionen van het amateurvoetbal (sinds 2007). Beide teams hebben een eigen herkenbare speelstijl en beschikken over spelers die het verschil kunnen maken. Alle ingrediënten voor een spannend duel zijn aanwezig. Scherpenzeel wil laten zien dat de nederlaag in Staphorst een incident was en hoopt de sterke reeks van de afgelopen weken door te trekken. Staphorst wil bewijzen dat het nog altijd tot de top van de divisie behoort.
     
    We kijken uit naar een sportieve, spannende wedstrijd en heten selectie, staf en supporters uit het voetbalbolwerk Staphorst van harte welkom in Scherpenzeel.
     
    Tot zaterdag!